Tansel Cavit Kulak: Mühendis Çözüm Odaklı Düşünmeli

Tansel Cavit Kulak

Sakarya Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğe konuk olarak katılan Tansel Cavit Kulak, iyi bir mühendisin çözüm odaklı olması gerektiğini ifade etti.

SAÜ Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi (SASGEM) tarafından düzenlenen Çarşamba Konferansları kapsamında ‘İş Dünyasının Mühendisten Beklentileri’ isimli etkinlik düzenlendi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa Optimum Sistem Makineleri Genel Müdürü (www.optimak.com.tr) ve Firma Sahibi Tansel Cavit Kulak konuşmacı olarak katıldı. Bir mühendisin sahip olması gereken nitelikler ve iş dünyasının mühendislerden beklentileri bilgiler veren Kulak, iş yaşamındaki tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı.

STAJIN ÖNEMİ
Üniversite eğitimi sırasında alınan teorik eğitimin önemine vurgu yapan Kulak, “Elimde bir fırsat olsa tekrar  üniversite de okumak isterim. Hayatın en güzel evresi bence üniversitede geçirilen yıllar. Burada bulunduğunuz süre içinde alacağınız eğitim çok önemli. Aldığınız bilgileri, öğrendiğiniz programları iş hayatına aktardığınız zaman başarılı bir mühendis olursunuz. Tabi birde eğitim hayatınız sırasında yapacağınız stajlar ve iş yeri uygulamaları başarınız için büyük rol oynayacak” şeklinde konuştu.

ÖZELLİKLER
İyi bir mühendiste olması gereken özelliklerden bahseden Kulak, analitik ve çözüm odaklı düşünebilme, yaratıcı olma, sorumluluk sahibi olma, iletişim becerilerine sahip olma olduğunu söyledi. Kulak, “Eğer koyduğunuz bir hedefte başarısız olduysanız, yeni bir hedef koyma şansına sahip olursunuz. Olaylara bu açıdan bakarsanız pozitif düşünmüş olursunuz” dedi.

Onur ÖZEN – Sakarya Yenihaber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chat with us on WhatsApp